Kong: Wyspa Czaszki

1 godz. 58 min.

Gatunek:
Fantasy, Przygodowy

Produkcja:
USA, Wietnam

Rok:
2017

Opis:
Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej
Film Vogta-Robertsa to blisko dwugodzinny rollercoaster atrakcji łączący w idealnych proporcjach wysokooktanową akcję, ducha przygody oraz szczyptę makabry. Potworny zwierzyniec prezentuje się nad wyraz okazale, spece od montażu i efektów specjalnych zasłużyli na nominację do Oscara, a wiele skomponowanych z malarskim zacięciem kadrów zasługuje na oprawienie w ramkę. Król nie mógł wymarzyć sobie lepszego powrotu na ekrany.
Fabuła „Konga” to koktajl „Zaginionego świata” Conana Doyle’a, „Czasu Apokalipsy” Coppoli oraz kina nowej przygody. Jest połowa lat 70. Amerykanie chyłkiem wycofują się z Wietnamu, zaś opanowany przez protestujących pacyfistów Waszyngton przypomina kocioł z wrzącym olejem. Wspierana przez wojsko ekspedycja badaczy wyrusza na położoną na Pacyfiku Wyspę Czaszki – ostatni niezbadany zakątek kuli ziemskiej. Komitet powitalny w postaci rozjuszonego 30-metrowego goryla miotającego helikopterami jak piłeczkami do baseballa nie pozostawia żadnych złudzeń – bohaterów zamiast drogi do oświecenia czeka podróż do jądra ciemności.

 

Kliknij w button poniżej aby obejrzeć/lub pobrać film Kong: Wyspa Czaszki – Lektor PL:

 

Alternatywne: